Genoa | 0:1 | Lazio |
|
||||||||
Cagliari Calcio | 2:2 | Juventus |
|
||||||||
E. Frankfurt | 3:1 | FC Augsburg |
|
||||||||
OGC Nice | 3:0 | FC Lorient | |||||||||
Athletic | 1:1 | Granada CF | |||||||||
Botafogo | 1:0 | Atlético-GO |
|
||||||||
Olympiacos YL | 3:1 on pens | FC Nantes YL | |||||||||
FC Porto YL | 5:6 on pens | AC Milan YL | |||||||||
SV Elversberg | 1:1 | FC Schalke 04 |
|
||||||||
1.FC Nuremberg | 0:2 | SC Paderborn |
|
||||||||
SV Sandhausen | 1:2 | Arm. Bielefeld |
|
||||||||
Amkar Perm | 1:2 | Sokol Kazan | |||||||||
Krasnodar | 2:0 | Fakel Voronezh | |||||||||
Sturm Graz | 1:0 | Rapid Vienna |
|
||||||||
Besiktas | 2:0 | Ankaragücü |
|
||||||||
FCV Farul | 5:1 | CFR Cluj | |||||||||
FC Hermannstadt | 1:1 | FC Botosani | |||||||||
Fortaleza U20 | 2:1 | Atlético-GO U20 | |||||||||
Randers FC | 2:2 | Odense BK | |||||||||
NuPS | 0:0 | Laaksolahti | |||||||||
FC Inter | 1:1 | KuPS | |||||||||
SJK Seinäjoki | 1:0 | Ilves | |||||||||
FC Kontu | 1:2 | Ponnistus | |||||||||
HerTo | 0:5 | PPJ/Lauttasaari | |||||||||
FC Finnkurd | 2:6 | LPS | |||||||||
RiPS | 1:0 | SAPA Helsinki | |||||||||
Ponnistajat | 3:2 | PKKU II | |||||||||
FC Kuusysi | 6:0 | Atlantis FC III | |||||||||
TiPS | 1:1 | Hyvinkään PS | |||||||||
Keuruun Pallo | 4:0 | Holstin Dynamo | |||||||||
NiemU | 2:0 | Pallo-Kerho 37 | |||||||||
Toivalan | 3:1 | Zulimanit | |||||||||
ViPa | 0:1 | Komeetat | |||||||||
Lohikosken PK | 0:0 | Huima | |||||||||
Kings SC | 3:4 | LehPa | |||||||||
Käpylän Pallo | 1:1 | SalPa | |||||||||
MuSa | 4:1 | SalPa II | |||||||||
PoPo | 0:4 | SexyPöxyt TN | |||||||||
Korona Kielce | 4:0 | Radomiak | |||||||||
Raków | 0:1 | Górnik Zabrze | |||||||||
Botev Vratsa | 2:0 | Etar | |||||||||
Krumovgrad | 2:0 | Slavia Sofia | |||||||||
AS Trencin | 1:2 | Kosice | |||||||||
TSV Seebach | 5:1 | SpVgg Lam | |||||||||
TSV Kropp | 1:3 | SG Eck./Fleck. | |||||||||
TSV Klausdorf | 2:1 | IF Stjernen | |||||||||
TuSpo Surheide | 2:1 | SVGO Bremen | |||||||||
Sangerhausen | 4:3 | GW Ilsenburg | |||||||||
RW Thalheim | 1:2 | Haldensleber SC | |||||||||
SC Bernburg | 0:2 | Halle-Ammendorf | |||||||||
TSV Kastl | 0:2 | SSV Eggenfelden | |||||||||
FC Unterföhring | 0:4 | SV Pullach | |||||||||
SF Schwaig | 1:3 | SB Traunstein | |||||||||
TSV Grünwald | 4:3 | TSV Wasserburg | |||||||||
VfL Oythe | 2:3 | TV Dinklage | |||||||||
Göttingen 05 | 3:0 | Eintr. Northeim | |||||||||
FSV Jägersburg | 3:1 | FC Homburg II | |||||||||
DJK Don Bosco | 1:1 | Unterpleichfeld | |||||||||
ASV Mettmann | 1:0 | FC Remscheid | |||||||||
FCM Schwerin | 2:2 | Güstrower SC | |||||||||
Malchower SV | 4:0 | Warnemünde | |||||||||
Hombrucher SV | 2:1 | Wacker Castrop | |||||||||
TuS Marienborn | 3:2 | Bad Kreuznach | |||||||||
Füchse Berlin | 1:1 | BFC Preussen | |||||||||
Todesfelde II | 0:4 | Kaltenkirchen | |||||||||
SG 99 Andernach | 2:3 | Mülheim-Kärlich | |||||||||
Bolívar | 1:1 | CDSA Bulo | |||||||||
Aurora | 6:8 on pens | Ind. Petrolero | |||||||||
Patriotas | 2:3 | Indep. Medellín | |||||||||
CD América | 0:0 | Deportivo Pasto | |||||||||
Tigres FC | 4:0 | Cúcuta Dep. | |||||||||
Inter Palmira | 0:2 | Union Magdalena | |||||||||
Al-Shabab SC | 0:0 | Dhofar Club | |||||||||
Al-Nassr | 3:1 | Al-Fayha | |||||||||
Al-Riyadh | 1:2 | Al-Tai | |||||||||
Stjarnan | 1:0 | Valur | |||||||||
Estudiantes | 2:1 | Rayo Zuliano | |||||||||
Heidelberg Utd. | 3:2 | Moreland | |||||||||
Dandenong City | 0:4 | South Melbourne | |||||||||
Oakleigh Cannon | 3:2 | St Albans | |||||||||
Newcastle | 1:1 | Wellington | |||||||||
KF Erzeni | 0:2 | KF Tirana | |||||||||
FK Kukësi | 0:2 | KF Skënderbeu | |||||||||
GOSK Gabela | 1:0 | FK Tuzla City | |||||||||
HSK Posusje | 1:0 | Zeljeznicar | |||||||||
Velez Mostar | 3:1 | Zvijezda 09 | |||||||||
Yaracuyanos | 2:1 | El Vigía | |||||||||
FK Smorgon | 2:2 | Gomel | |||||||||
BATE Borisov | 1:1 | Dnepr Mogilev | |||||||||
Venta | 0:4 | Baltijos FA | |||||||||
Granitas | 0:2 | BE1 Academy | |||||||||
Sviedinys | 1:2 | FK Nemunas | |||||||||
Baladiya | 2:0 | El Mokawloon | |||||||||
El Masry | postponed | El Ahly | |||||||||
Zamalek | postponed | Pyramids FC | |||||||||
Kozara Gradiska | 4:1 | FK Alfa Modriča | |||||||||
USM Khenchela | 1:2 | CS Constantine | |||||||||
NC Magra | 0:0 | MC Algiers | |||||||||
US Souf | 0:2 | ASO Chlef | |||||||||
ES Sétif | 2:1 | JS Saoura | |||||||||
CR Belouizdad | 4:0 | US Biskra | |||||||||
Berrechid | 0:1 | OC Safi | |||||||||
AS Mhamdia | 1:2 | CA Bizertin | |||||||||
AS Hamma | 0:1 | EGS Gafsa | |||||||||
CS Sfaxien | 0:1 AET | AS Marsa | |||||||||
Daejeon Korail | 0:0 | Paju Citizen | |||||||||
NK Brinje U19 | 4:0 | NK Radomlje U19 | |||||||||
NK Celje U19 | 4:1 | Gorica U19 | |||||||||
NK Bravo U19 | 1:2 | NK Maribor U19 | |||||||||
NK Domzale U19 | 2:6 | FC Koper U19 | |||||||||
NK Nafta U19 | 1:1 | Sezana U19 | |||||||||
NK Tolmin | 1:1 | ND Dravinja | |||||||||
Beltinci | 0:1 | NK Krka | |||||||||
NK Triglav | 1:1 | Rudar Velenje | |||||||||
FC Telavi | 0:3 | Iberia 1999 | |||||||||
Denbigh | 1:2 | Flint Town | |||||||||
Gresford | 2:2 | Prestatyn | |||||||||
Guilsfield | 1:2 | Airbus UK | |||||||||
Porthmadog | 0:3 | Holywell | |||||||||
DSV Leoben | 1:2 | FC Liefering | |||||||||
Admira Wacker | 1:0 | SV Kapfenberg | |||||||||
SKU Amstetten | 1:4 | Sturm Graz II | |||||||||
First Vienna FC | 2:0 | SV Lafnitz | |||||||||
SV Horn | 0:2 | SV Ried |
|
||||||||
SW Bregenz | 0:2 | FAC | |||||||||
Celtic B | 2:1 | Hearts FC B | |||||||||
Racing Club | 1:1 | CA Cerro | |||||||||
Liverpool FC | 1:1 | Defensor SC | |||||||||
Sol de América | 0:3 | Luqueño | |||||||||
Doxa Katokopias | 1:0 | Nea Salamis | |||||||||
Othellos Athien | 2:1 | Ethnikos | |||||||||
FC Flora U21 | 1:3 | Viimsi JK | |||||||||
Birkenhead | 0:0 | East Coast Bays | |||||||||
Alianza Lima | 3:0 | Sport Boys | |||||||||
Unión Comercio | 1:2 | Universitario | |||||||||
Port FC | 1:2 | Chiangrai Utd. | |||||||||
Suphanburi FC | 1:0 | Customs Utd. | |||||||||
Bohemians | 1:0 | Drogheda United | |||||||||
Derry City | 1:3 | Shamrock Rovers | |||||||||
Galway United | 1:0 | Shelbourne | |||||||||
St. Pat's | 1:1 | Waterford FC | |||||||||
Sligo Rovers | 1:1 | Dundalk FC | |||||||||
Bray Wanderers | 2:1 | Treaty United | |||||||||
Cobh Ramblers | 2:0 | Finn Harps | |||||||||
Kerry FC | 1:2 | Athlone Town | |||||||||
Wexford FC | 2:3 | UCD | |||||||||
Oxford United | 1:1 | Stevenage | |||||||||
Dollingstown | 3:2 | Banbridge Town | |||||||||
Tukums II | 2:0 | AFA Olaine | |||||||||
Palermo | 0:0 | Parma | |||||||||
Reggiana | 0:4 | Cosenza | |||||||||
CD Tenerife | 0:0 | CD Leganés | |||||||||
Wasquehal | 2:2 | AS Furiani | |||||||||
Borgo | 0:3 | FC Chambly Oise | |||||||||
Thonon Évian | 4:2 | Bourgoin-Jall. | |||||||||
Andrézieux | 0:0 | Toulouse B | |||||||||
Bergerac | 1:0 | Les Herbiers VF | |||||||||
Rodina Moscow | 1:2 | Khimki | |||||||||
FC Den Bosch | 2:2 | NAC Breda | |||||||||
FC Dordrecht | 3:1 | TOP Oss | |||||||||
Roda JC | 1:1 | De Graafschap | |||||||||
Telstar | 2:3 | FC Emmen | |||||||||
Helmond Sport | 3:1 | Ajax U21 | |||||||||
Feirense | 1:1 | Leixões | |||||||||
Rio Ave | 1:1 | Arouca | |||||||||
Inverness CT | 0:1 | Raith Rovers | |||||||||
Altay SK | 0:2 | Manisa FK | |||||||||
Prykarpattya | 3:1 | SK Poltava | |||||||||
Karpaty Lviv | 1:2 | Ingulets | |||||||||
FC Schaffhausen | 1:1 | Neuchâtel Xamax | |||||||||
AC Bellinzona | 4:0 | FC Baden 1897 | |||||||||
FC Aarau | 3:0 | FC Thun | |||||||||
FC Sion | 1:0 | Stade Nyonnais | |||||||||
Zlinsko | 2:1 | Blansko | |||||||||
Start Brno | 0:2 | Banik Ostrava B | |||||||||
Hranice | 1:2 | 1.SC Znojmo | |||||||||
Hlucin | 3:2 | Trinec | |||||||||
Pisek | 2:2 | C. Budejovice B | |||||||||
Hilleröd F | 1:1 | HB Köge | |||||||||
B.93 | 2:0 | Naestved BK | |||||||||
AC Horsens | 1:1 | FC Helsingör | |||||||||
ZJ FC | 3:2 | TJ Jinmen Tiger | |||||||||
Skeid | 1:0 | Kjelsås | |||||||||
SK Trygg/Lade | 4:0 | Mosjøen IL | |||||||||
Cibalia U19 | 2:2 | NK Rudes U19 | |||||||||
NK Sesvete | 2:3 | NK Jarun | |||||||||
Zrinski Osjecko | 1:0 | Bijelo Brdo | |||||||||
Karpaty Krosno | 0:1 | Garbarnia | |||||||||
Stal Rzeszow | 2:2 | Podbeskidzie | |||||||||
Pol. Warsaw | 3:3 | Z. Sosnowiec | |||||||||
Znicz Pruszkow | 2:3 | Wisla Kraków | |||||||||
Ulytau | 0:1 | FK Jetisay | |||||||||
Turkistan | 2:0 | Taraz | |||||||||
Kairat-Zhas | 3:3 | SD Family | |||||||||
Sirdaryo FA | 1:5 | Neftchi | |||||||||
Dustlik T. | 0:2 | Metallurg Bk. | |||||||||
Pakhtakor | 0:0 | Kokand 1912 | |||||||||
Sogdiana | 2:0 | Jizzax | |||||||||
Nottingham U21 | 3:0 | Aston Villa U21 | |||||||||
Newcastle U21 | 0:2 | Leeds U21 | |||||||||
Skra Czesto. | 0:1 | Pogon Siedlce | |||||||||
Polonia Bytom | 1:1 | KKS Kalisz | |||||||||
Vancouver FC | 2:0 | HFX Wanderers | |||||||||
W. Burghausen | 1:1 | SpVgg Bayreuth |
|
||||||||
Aschaffenburg | 1:1 | FC Augsburg II | |||||||||
TSV Buchbach | 3:2 | FC Memmingen | |||||||||
Würzb. Kickers | 3:0 | Schweinfurt 05 | |||||||||
Allerheiligen | 0:2 | FC Gleisdorf 09 | |||||||||
Vöcklamarkt | 2:1 | Bad Gleichenb. | |||||||||
Deutschlandsbg. | 3:0 | SV Wallern | |||||||||
SPG Wels | 5:0 | SV Ried II | |||||||||
FSV Luckenwalde | 1:2 | Viktoria Berlin |
|
||||||||
Lok Leipzig | 1:1 | H. Rostock II | |||||||||
BFC Dynamo | 2:2 | Rot-Weiß Erfurt |
|
||||||||
SV Meppen | 3:0 | Spelle-Venhaus | |||||||||
Blau-Weiß Lohne | 3:3 | Teutonia 05 | |||||||||
SSV Jeddeloh II | 1:3 | Bremer SV | |||||||||
Schalke 04 II | 1:1 | RW Oberhausen | |||||||||
SV Rödinghausen | 2:3 | SV Lippstadt 08 | |||||||||
SC Neusiedl/See | 2:2 | Traiskirchen | |||||||||
Kremser SC | 3:1 | Drassburg | |||||||||
TWL Elektra | 0:0 | SR Donaufeld | |||||||||
Oberwart | 3:0 | Young Violets | |||||||||
Wiener SC | 1:1 | FC Marchfeld | |||||||||
Rapid Wien II | 0:1 | Leobendorf | |||||||||
FavAC | 1:0 | Ardagger | |||||||||
FC Roskilde | 1:1 | Akademisk BK | |||||||||
Fremad Amager | 2:1 | FA 2000 | |||||||||
Walter Ferretti | 1:1 | Real Estelí FC | |||||||||
Managua FC | 1:3 | UNAN Managua | |||||||||
Herediano | 1:1 | Cartaginés | |||||||||
ATSV Erlangen | 0:1 | Neudrossenfeld | |||||||||
TSV Kornburg | 3:3 | FC Coburg | |||||||||
FC Nöttingen | 1:2 | 1.CfR Pforzheim | |||||||||
Concordia | 0:4 | TSV Sasel | |||||||||
SC Victoria | 0:0 | Altona 93 | |||||||||
FC Süderelbe | 1:0 | TuS Dassendorf | |||||||||
SV Heimstetten | 3:0 | FC Gundelfingen | |||||||||
SV Erlbach | 1:0 | Kirchheimer SC | |||||||||
Pr. Münster II | 1:1 | Sprockhövel | |||||||||
SV Schermbeck | 0:4 | Erkenschwick | |||||||||
SV Morlautern | 3:0 | Pfeddersheim | |||||||||
Union Nettetal | 1:3 | SC St. Tönis | |||||||||
Dyn. Schwerin | 3:1 | TeBe Berlin | |||||||||
Budissa Bautzen | 0:1 | SC Freital | |||||||||
Union 60 Bremen | 4:0 | BTS Neustadt | |||||||||
FC Oberneuland | 4:0 | Blumenthaler SV | |||||||||
Est. Mollasani | 0:3 | Fajr Sepasi | |||||||||
MSK Zilina U19 | 6:0 | Podbrezova U19 | |||||||||
Pohronie | 2:1 | Slovan U21 | |||||||||
Feyenoord U18 | 2:1 | Willem II U18 | |||||||||
ABFF U17 | 0:4 | Torpedo-BelAZ 2 | |||||||||
Gerasdorf | 1:1 | SV Donau | |||||||||
SV Schwechat | 3:1 | Hellas Kagran | |||||||||
Gloggnitz | 1:0 | Zwettl | |||||||||
SC Ortmann | 3:3 | Haitzendorf | |||||||||
Schrems | 0:1 | Wiener Neustadt | |||||||||
Kottingbrunn | 4:2 | Waidhofen/T. | |||||||||
Langenrohr | 1:1 | St. Peter/Au | |||||||||
Korneuburg | 1:1 | St. Pölten Jun. | |||||||||
Siegendorf | 3:1 | Horitschon | |||||||||
Deutschkreutz | 2:2 | Bad Sauerbrunn | |||||||||
Edelserpentin | 0:1 | Kohfidisch | |||||||||
Leithaprodersd. | 2:2 | Klingenbach | |||||||||
Edelweiß | 2:0 | SPG Wels II | |||||||||
Mondsee | 4:2 | Weißkirchen | |||||||||
Micheldorf | 3:5 | Union Perg | |||||||||
Ostermiething | 0:3 | SPG Pregarten | |||||||||
Gnas | 3:4 | Lafnitz II | |||||||||
Bruck/Mur | 1:1 | FC Gamlitz | |||||||||
Schladming | 2:5 | Hartberg II | |||||||||
Wildon | 1:1 | Ilz | |||||||||
Fürstenfeld | 1:3 | Lebring | |||||||||
SV Tillmitsch | 1:0 | ASK Köflach | |||||||||
SC Kalsdorf | 4:0 | Frauental | |||||||||
SAK Klagenfurt | 0:2 | ATUS Velden | |||||||||
SK Treibach | 2:4 | KAC 1909 | |||||||||
SV Spittal/Drau | 2:2 | FC Lendorf | |||||||||
Stuttgart U17 | 5:0 | Karlsruhe U17 | |||||||||
Kematen | 1:1 | SV Wörgl | |||||||||
Telfs | 1:1 | Kundl | |||||||||
Kitzbühel | 6:2 | FC Volders | |||||||||
Lauterach | 3:0 | Höchst | |||||||||
Thalgau | 6:0 | Adnet | |||||||||
UFC Hallein | 3:2 | Seekirchen | |||||||||
Plaza Colonia | 1:0 | Rentistas | |||||||||
HZ Qiantang | 1:0 | HM Codion | |||||||||
Legia U19 | 2:1 | Lech U19 | |||||||||
Barcelona SC | 1:0 | CD El Nacional | |||||||||
Delfín SC | 1:1 | CD Macará | |||||||||
Orense SC | 1:0 | LDU Quito | |||||||||
China U23 | 0:2 | South Korea U23 | |||||||||
U. A. E. U23 | 0:2 | Japan U23 | |||||||||
Thailand U23 | 0:5 | S. Arabia U23 | |||||||||
Tajikistan U23 | 2:4 | Iraq U23 | |||||||||
Turan Tovuz | 1:4 | Sumgayit | |||||||||
Khosilot | 1:2 | FK Eskhata | |||||||||
Panjshir | 1:3 | FK Istaravshan | |||||||||
Europa Point FC | 0:0 | Bruno's Magpies | |||||||||
FC Noah | 1:0 | BKMA Yerevan | |||||||||
Ararat-Arm. II | 4:0 | Pyunik II | |||||||||
IFK Stocksund | 0:0 | Vasalunds IF | |||||||||
Ariana FC | 3:1 | Ängelholms FF | |||||||||
Odense BK U19 | 1:0 | Esbjerg fB U19 | |||||||||
HB Tórshavn | 2:1 | EB/Streymur | |||||||||
EB/Strey. IV | 6:4 | B68 Toftir III | |||||||||
Víkingur II | 1:2 | KÍ II | |||||||||
FC Heartland | 1:0 | Shooting Stars | |||||||||
Xewkija Tigers | 1:2 | Xaghra United | |||||||||
Ghajnsielem | 0:1 | Kercem Ajax FC | |||||||||
FC Nassaji M. | 1:0 | Tractor | |||||||||
Esteghlal FC | 3:2 | Shams Azar | |||||||||
Foolad | 0:1 | Mes Rafsanjan | |||||||||
San Luis U23 | 1:0 | Toluca U23 | |||||||||
Mazatlán U23 | 0:1 | FC Juárez U23 | |||||||||
Bramfelder SV | 0:5 | SV Curslack-N. | |||||||||
Oststeinbek | 0:5 | V/W Billstedt | |||||||||
FC Voran Ohe | 4:1 | Ahrensburg | |||||||||
Hamm United | 2:2 | SC Condor | |||||||||
Rahlstedter SC | 1:0 | HT 16 Hamburg | |||||||||
Bangl. Police | 1:0 | Sheikh Russel | |||||||||
Abahani Ltd. | 2:1 | Sheikh Jamal | |||||||||
Odisha FC | 2:1 AET | Kerala Blasters | |||||||||
Niendorf II | 2:2 | SC Poppenbüttel | |||||||||
Muthoot FA U21 | 1:0 | GM SC U21 | |||||||||
FC Goa U21 | 0:1 | Roots FC U21 | |||||||||